Vodeni sportovi

Obrovac 29. na 100 metara prsno, Miljenić 35. na 50 metara prsno

Jan Šneler • nedjelja, 21.07.2019.

Danas su na rasporedu Svjetskog prvenstva u vodenim sportovima bile plivačke utrke, mahom kvalifikacije za finala koja se očekuju u kasnim večernjim satima...

Jutro na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima prošlo je obilježeno kvalifikacijskim i polufinalnim utrkama. Od hrvatskih predstavnika sudjelovala su dvojica, Nikola Miljenić i Nikola Obrovac koji su unatoč ne ulasku u polufinale ostvarili odličan rezultat.

Bez velikih iznenađenja prošle su kvalifikacije za polufinale u ženskoj utrci na 100 metara leptir. Aktualna svjetska prvakinja Sarah Sjoestroem bila je najbolja u ukupnom poretku, a najbliža njoj je aktualna svjetska doprvakinja Emma McKeon. Jedna od najvećih favoritkinja, Kelsi Worrell Dahlia zaključila je kvalifikacije na petom mjestu.

Rutinskom predstavom u polufinalu, kineski plivač Yang Sun s prve pozicije krenut će u finalnu utrku na 400 metara slobodno. Drugo mjesto osvojio je Litvanac Danas Rapsys koji izgleda svakim natjecanjem sve ozbiljnije. Gabriele Detti i Mack Horton koji su na prošlom svjetskom prvenstvu osvojili srebro i broncu bili su peti i šesti u polufinalu.

Izdvojimo i dvije štafetne utrke. U ženskoj štafeti 4x100 metara slobodnim stilom najbolja u polufinalu bila Australija, dok ju prate Kanada i Švedska. U muškoj konkurenciji na 4x100 metara slobodno, američki plivači bili su najbolji ispred Britanaca i Rusa.

Hrvatski plivači nastupili su u dvije kategorije. Nikola Miljenić osvojio je 35. mjesto u kvalifikacijama na 50 metara prsno, dok je Nikola Obrovac završio na 29. mjestu u utrci na 100 metara prsnim stilom. S obzirom na to da je na prošlom Svjetskom prvenstvu Obrovac osvojio 45. mjesto u utrci na 100 metara prsno, ovo je odličan rezultat za 21-godišnjeg plivača. Jednako tako i Miljenić nije ostvario loš rezultat i hrvatsko plivanje ima dva velika talenta u dvojici 21-godišnjaka.