HT Prva liga, 1. kolo, 21.07.2019, 20:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Goran Pataki (Đakovo), Kruno Šarić (Županja)
Istra 1961

Burićev povratak uz pobjedu protiv Istre 1961, rezultat uvjerljiviji od dojma

Branimir Korać • nedjelja, 21.07.2019.

Hajduk je stigao do sva tri boda protiv Istre 1961 u susretu prvog kola HT Prve lige, ali igrom ponovno nije oduševio. Ipak, bodovi se pamte i Damir Burić može biti zadovoljan načinom na koji se vratio na klupu...

Nakon šoka koji je Hajduku priredila Gzira te promjene trenera i svega što ide uz to, Splićani su u prvom prvenstvenom kolu ugostili Istru 1961. Ugostili i pobijedili, a to im je najbitnije, bitnije od samog dojma koji u ovom trenutku niti nije mogao biti krasan.

Hajduk je slavio uz tek nešto bolju igru nego što je to bilo u Europi, prema naprijed je još bilo prilika, ali je dosta puštalo i u sredini i u obrani pa je Istra imala prilika kao rijetko kad na Poljudu.

Još jednom je počelo odlično za Hajduk. Već u osmoj minuti Gyurcso je ubacio iz kornera, Čondrić je išao na loptu, no ona mu ispada i pada točno ispred Stefana Simića koji nije imao problema poslati je u mrežu.

Nakon toga igra se malo primirila da bi Hajduk opet bio blizu pogotku kada je Čondrić odlično obranio pokušaj Jaira.

Zadnjih 15 minuta prvog dijela pripadaju Puljanima koji su tri puta solidno zaprijetili. Prvo je Fuentes gađao s ruba kaznenog prostora, ali pogodio je malo pokraj vratnice, zatim je Posavec fantastičnom reakcijom obranio pokušaj Rufatija da bi odmah nakon toga i Fuentes imao zicer iz peterca, ali lopta opet odlazi kraj gola.

Ta završnica prvog poluvremena trebala je biti upozorenje za Hajduk koji ju je odradio dosta loše. I shvatili su domaćini goste ozbiljnije i u drugom dijelu uspjeli vratiti inicijativu na svoju stranu. Čondrić je s dvije odlične intervencije zadržao Istru u igri, ali u 68. minuti morao je napustiti igru zbog ozljede te ga je zamijenio mladi Lovro Majkić.

Imala je Istra do kraja susreta još dvije odlične situacije. Prvo je Ivančić prokockao zicer kada je sa 7-8 metara neometan pucao preko gola, a zatim je Grujević pucao iz slobodnog udarca pokraj gola.

U 88. minuti Hajduk zaključuje priču. Pogriješio je Rufati koji nije uspio iskontrolirati loptu pred svojim kaznenim prostorom, dao ju je u noge Hamzi Barryju koji ulazi u 16 metara i podiže na 2:0.

Hajduk odnosi pobjedu, ali pred Damirom Burićem je puno posla jer ovo još uvijek ne izgleda dovoljno dobro za ravnopravnu bitku s najboljima.