Tereza Mrdeža ipak zaustavljena u prvom kolu turnira u Palermu

Branimir Korać • srijeda, 24.07.2019.

Nakon što je odlično odradila posao u kvalifikacijama, Tereza Mrdeža zaustavljena je u prvom kolu turnira u Palermu, bolja je bila Rumunjka Irina Camelia Begu...

Stota igračica svijeta, Rumunjka Irina Camelia Begu, ipak je bila prejaka za Terezu Mrdežu. Hrvatska tenisačica nije uspjela nastaviti s odličnim igrama iz kvalifikacija.

Begu je bila uspješnija i odnijela je pobjedu u dva seta za nešto manje od sat i 45 minuta igre. Mrdeža je u prvom setu pružila jak otpor, ali u nastavku je ipak pala.

U prvom setu Begu je relativno lako došla do prednosti od dvostrukog breaka, vodila je 5:2 i imala dva servisa, ali Mrdeža se uspjela vratiti. Kratko je bila u egalu, Begu je kod 5:5 napravila novi break i uzela prvi set sa 7:5.

U drugi set Rumunjka je ušla s novim breakom, a kada je kod 3:1 oduzela još jedan servis Mrdeži, nade su počele kopniti. Nije previše značio niti jedan vraćeni break, Mrdeža je odmah nakon toga izgubila još jednom svoj servis i otišla u poraz.

U drugom kolu Begu će igrati protiv Jasmine Paolini koja je izbacila šestu nositeljicu Lauru Siegemund.