Luka Modrić igrao u Realovoj katastrofi, Diego Costa i Atletico napunili ih do vrha

Petar Jenjić • subota, 27.07.2019.

Nogometaši Atletico Madrida na International Champions Cupu s velikih 7:3 uspjeli su doći do pobjede protiv Real Madrida, a konačan rezultat mogao je biti i veći...

Utakmica za prave nogometne ljubitelje mogla se noćas vidjeti na MetLife stadionu u New Jerseyju gdje smo gledali derbi između Atletica i Real Madrida. Kraljevski klub doživio je pravi potop, izgubio je sa 7:3, a konačan rezultat, s obzirom na prilike, mogao je biti i veći.

Apsolutno dominantan bio je Diego Costa koji je zabio čak četiri pogotka, nakon čega se stigao i obračunati s Carvajalom te dobiti izravan crveni karton. U katastrofi Reala Luka Modrić igrao je do 62. minute.

Već nakon 44 sekunde igre stigao je prvi gol, lijepo je prošao i poentirao Diego Costa. Već u osmoj minuti stigao je novi pogodak, prošao je po lijevoj strani Saul i ubacio u peterac gdje se našao Joao Felix i skrenuo loptu u gol.

Punjenje mreže nastavilo se u 19. minuti kada je najveći dio posla napravio Koke koji proigrava Angela Correu, a ovaj lijepim udarcem matira protivničkog vratara. Vrlo loša igra Reala nastavila se i dalje, a nakon greške u obrani devet minuta kasnije ponovno je poentirao Diego Costa.

Do kraja prvog poluvremena Atletico je stigao i do "petice", a hat-trick je kompletirao Costa, ovoga puta udarcem s 11 metara.

Briljantnu utakmicu nastavio je igrati Diego Costa i u drugom poluvremenu. Nakon šest minuta igre krasno je prebacio Keylora Navasa i po četvrti puta upisao se u strijelce. U 59. minuti do pogotka je stigao i Real, a zaostatak je smanjio Nacho.

Uzbuđenja nije nedostajalo i dalje, a šest minuta kasnije došlo je do razmirice između Diega Coste i Carvajala, a obojica su zbog toga zaradila izravan crveni karton.

Nije stajao nakon toga Atletico koji je preko Vitola stigao do svog sedmog gola na susretu. Do kraja je Real uspio malo ublažiti poraz. Prvo je iz penala poentirao Karim Benzema, a konačan rezultat postavio je Javier Sanchez.