Galović poražen nakon više od tri sata igre u Kitzbühelu

Petar Jenjić • subota, 27.07.2019.

Viktor Galović nije uspio proći prvo kolo kvalifikacija u Kitzbühelu gdje je od njega bolji bio domaći igrač Sandro Kopp...

Sandro Kopp dobio je pozivnicu organizatora za kvalifikacije Kitzbühel što je iskoristio za pobjedu protiv Viktora Galovića. U dramatičnom meču slavio je sa 7:6, 4:6, 7:6 nakon više od tri sata igre.

U prvi set bolje je krenuo austrijski tenisač koji je napravio break i poveo s 2:1, no sljedeća tri gema dobiva Galović. Kopp je ipak u konačnici uspio izboriti tie-break. Spasio je tri set lopte protivnika i iskoristio ukupno svoju treću za 11:9 u 13. igri.

Jedan break u drugom setu bio je dovoljan Galoviću za poravnanje u setovima. Dopustio je tek jednu šansu protivniku za oduzimanje servisa.

Činilo se kako će u trećem setu hrvatski tenisač uspjeti doći do pobjede. Imao je break prednosti, a kod vodstva 5:3 i jednu meč loptu. Međutim, Austrijanac uspijeva okrenuti i izboriti tie-break. Galović je vodio s 4:2, ali do kraja nije dobio nijedan poen.