Nikoloz Basilašvili do treće titule u karijeri, u Hamburgu slavio protiv mladog Rusa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.07.2019.

Gruzijac Nikoloz Basilašvili pobjednik je ATP turnira u Hamburgu. U finalu je za protivnika imao mlado Rusa Andreja Rubljeva kojeg je svladao u tri seta...

Nakon što je prošle godine osvojio turnire u Hamburgu i Pekingu, Nikoloz Basilašvili stigao je do treće titule u karijeri i to obranom naslova pobjednika turnira u Hamburgu.

U finalu Hamburga svladao je Andreja Rubljeva u tri seta sa 7:6, 4:6, 6:3 nakon više od dva sata borbe.

Basilašvili je dominirao i bio je bolji protivnik, a pobjedu je izborio ranim breakovima u trećem setu.

U prvom setu Rubljev je imao prednost do šestog gema kada se Gruzijac vratio i izjednačio na 3:3 da bi u samoj završnici kod 6:5 Basilašvili napravio novi break.

Nakon što je osvojio prvi set, Basilašvili je u drugom setu imao problema na reternu, Rus se tu stabilizirao i uspio je izboriti treći set.

Tamo je u ranoj fazi dva puta zaredom izgubio servis, prvi put se vratio, drugi put ne i upisao je poraz.

Basilašviliju je ovo ujedno druga pobjeda protiv Rubljeva kojeg je svladao ove godine u Dohi u dva seta.