Donna Vekić nakon više od dva sata igre do osmine finala u San Joseu

Branimir Korać • utorak, 30.07.2019.

Donna Vekić dobro je odradio posao u prvom kolu turnira u San Joseu. Protivnica joj je bila Japanka Misaki Doi, a Donna ju je svladala u tri seta...

Bio je to prvi nastup za Donnu Vekić još od Wimbledona i odmah je upisana pobjeda. Svladala je Japanku Misaki Doi nakon dva sata i 15 minuta borbe.

Nije išlo lako, Donna je zadnjih gotovo mjesec dana bila bez mečeva i to se osjetilo. Doi je s druge strane igrala, osvojila je i Challenger u Bastadu, ali ovdje je Vekić ipak potvrdila da je bolja.

Donna je imala dosta problema sa svojim početnim udarcem i iako je vodila s 5:2 uz dupli break u prvom setu, postotak prvog servisa bio je nizak, a već je skupila pet dvostrukih servis pogrešaka. Set je ipak dobila sa 6:4.

U drugom setu dva puta je imala break prednosti, ali oba puta Doi se odmah vratila i kod 4:3 napravila je break te se posve vratila u meč.

Treći set donio je odluku, ponovno se Doi dva puta vratila iz breaka zaostatka, ali treći break Vekić ujedno je bio i break za 6:4 i drugo kolo.

Vekić je meč završila s čak 12 dvostrukih servis pogrešaka i s postotkom prvog servisa ispod 50 posto.

U drugom kolu Vekić će igrati protiv bolje iz meča između Viktorije Azarenke i Harmony Tan.