HT Prva liga, 3. kolo, 03.08.2019, 19:00 h, Aldo Drosina
Suci: Igor Pajač (Zelina), Dejan Berger (Osijek), Tomislav Keglević (Našice)
Leon Benko 59' (11m)
Varaždin

Nevjerojatni Mario Ćuže razbio i Varaždin, pet golova u dvije utakmice!

Branimir Korać • subota, 03.08.2019.

Mario Ćuže nije niti sanjao ovakav start karijere u HT Prvoj ligi. Mladi napadač Dinama na posudbi u Istri 1961 nakon što je postigao dva gola u debiju u Zaprešiću, u drugom svom nastupu u Puli protiv Varaždina postigao je hat-trick u pobjedi 3:1...

Istra 1961 stigla je i do druge pobjede u HT Prvoj ligi ove sezone. Odigrala je dobru utakmicu protiv Varaždina i slavila 3:1, a još jednom junak Istre bio je Mario Ćuže. Mladi napadač Dinama na početku sezone poslan je u Pulu na posudbu, u debiju je zabio dva gola Interu u pobjedi 2:0 i sada tri gola Varaždinu u pobjedi 3:1.

Ćuže ne samo da je zabijao, igrao je jako dobro, sjajno se nadopunjavao s Robertom Perić-Komšićem koji je imao jednu sjajnu priliku, ali nije zabio.

Ćuže je već u osmoj minuti doveo Istru u vodstvo. Odlično ga je proigrao Antonio Ivančić, izdržao je dvoboj sa Sambolecom i onda gotovo iz mrtvog kuta provukao loptu ispod vratara Nevistića.

Igralo se dosta ravnopravno do kraja prvog dijela kada je domaćin imao još jednu veliku priliku za pogodak, Gržan je vukao loptu i onda si zakomplicirao život u 16 metara, ipak je pucao, ali neprecizno.

U drugom dijelu vrlo brzo novi pogodak. U 48. minuti Grujević je krasno ubacio s desne strane, Ćuže je bio u naletu i viši u skoku od Samboleca te zabio za 2:0.

Varaždin je bio u padu, ali malo ga je vratio pogodak za 2:1. Lončar je u 16 metara srušio Senića, dosuđen je kazneni udarac, a realizirao ga je Leon Benko.

Svega dvije minute kasnije zicer ne realizira Perić-Komšić, a Varaždinci daju sve od sebe kako bi došli do poravnanja. Međutim nisu napravili ništa konkretnije, a sve je riješeno u 73. minuti. Fuentes je bio sebičan u 16 metara, na kraju se ipak izborio za udarac kojeg brani Nevistić, lopta dolazi na 16 metara do Ćuže koji krasno zabija u kut za konačnih 3:1.

Zaslužena pobjeda Istre protiv Varaždina koji se još nije prešaltao na prvoligaški nogomet.