Hrvatska i do druge pobjede na Svjetskom prvenstvu, Čileanci zamrznuti na -22

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 08.08.2019.

Hrvatska muška kadetska reprezentacija ostvarila je i drugu, veliku i uvjerljivu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Sjevernoj Makedoniji. Mladi rukometaši nadigrali su Čile rezultatom 43:21 (23:11)...

Od prve minute i čvrstog ulaska u utakmicu, vidjelo se da su Hrvati ozbiljno shvatili zadatak te su na samom početku susreta stekli pozamašnu prednost. Već u petoj minuti, Hrvatska je imala četiri pogotka viška, 5:1. Treba istaknuti da je izbornik Siniša Markota odlučio promijeniti obranu koja je zaigrala u formaciji 6-0, što se pokazalo kao odličan potez. Do kraja poluvremena, a zatim i utakmice, pobjednik nije bio upitan. Nakon 30 minuta, na predah se otišlo s 23:11 u hrvatsku korist.

U nastavku utakmice, hrvatski igrači nastavili su tamo gdje su stali na poluvremenu, da bi na kraju upisali visoku, 43:21 pobjedu nad Čileancima. U hrvatskom dresu, najefikasniji je bio Marin Sinčić s 10 pogodaka iz 10 pokušaja, Fran Mileta je dodao sedam. Kod protivnika, prvo ime bio je Jose Miguel Cayul sa sedam zgoditaka.

Siniša Markota, izbornik muške kadetske reprezentacije: “Čestitam momcima na pobjedi. Ono što me veseli je da su držali koncentraciju skoro cijelu utakmicu i shvatili su ozbiljno protivnika. Jedini problem je sad što se Filipović ozlijedio, nadam se da nije ništa strašno i da ćemo dalje nastaviti u ovom ritmu.“

Hrvatska sljedeću utakmicu igra sutra, 9. kolovoza u 16:30 sati protiv Saudijske Arabije.

AUTOR: Hrvatski rukometni savez