Josip Brekalo zabio u produžetku za prolazak u drugo kolo DFB Pokala

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.08.2019.

Poznata su još tri putnika u drugo kolo DFB Pokala. Stuttgart je eliminirao Hansu iz Rostocka, Karlsruher je bio bolji od Hannovera, a Wolfsburg tek nakon produžetaka izbacio je Halleschera...

Nije se bez veze upozoravalo na Hallescher koji je trećeligaš, ali u ovom trenutku i neugodan protivnik za Wolfsburg. Tako je i bilo, Wolfsburg je slavio 5:3 nakon produžetaka, ali nije mu bilo lako. Bez službenih utakmica uletio je u ovaj susret protiv trećeligaša koji je spojio tri pobjede u nizu u svojoj ligi te se nadao iznenađenju.

Hallescher je čak prvi stigao i do pogotka preko Drinkutha, ali Weghorst i Gerhardt napravili su preokret. Još jednom se domaćin vratio preko Maija, a William je u 70. minuti zabio za 3:2 te se činilo da će Wolfsburg riješiti pitanje pobjednika u 90 minuta.

Nije uspio, u 91. minuti Fetsch zabija za 3:3 i produžetke.

Tamo je prvo Knoche vratio prednost na stranu Wolfsburga, a zatim u 94. minuti Josip Brekalo na asistenciju Steffena zabija s ruba kaznenog prostora za konačnih 5:3.

Brekalo je igrao od 65. minute umjesto Klausa.

Stuttgart je uzvratio Hansi za izbacivanje iz kupa prošle sezone. Ovaj put Stuttgart je slavio 1:0 golom Al Ghaddiouija u 19. minuti. Borna Sosa odradio je cijelu utakmicu.

Dalje ide i Karlsruher koji je s 2:0 bio bolji od Hannovera golovima Grozureka i Wanitzeka. Josip Elez kod Hannovera ostao je na klupi svih 90 minuta.