Debeljuh u 95. minuti za pobjedu, bivši igrač Zagreba jedini strijelac za Academicu

Mihaela Bradovski • petak, 16.08.2019.

U šestom kolu rumunjskog prvenstva Hermannstadt je ugostio Academicu i upisao pobjedu 2:1, a sva tri boda donio je domaćinu Gabriel Debeljuh...

Rumunjsko prvenstvo se zahuktava, a u šestom kolu sastali su se klubovi koji su u ovo kolo ušli s po tri boda na kontu.

Domaći Hermannstadt imao je jednu pobjedu koju je upisao protiv Universitatee iz Craiove s 2:1 dok je Academica Clinceni do prvih bodova stigla u prošlom kolu kada je slavila protiv Chindije s 3:1.

Ovdje je domaćin sretno poveo u trećoj minuti golom Nichite Patrichea. Deset minuta prije kraja susreta gosti su došli do poravnanja pogotkom Slovaka, bivšeg igrača Zagreba, Jakuba Vojtuša.

Međutim u sudačkoj nadoknadi, točnije petoj minuti iste, Gabriel Debeljuh zabija za 2:1 i pobjedu domaćina. Debeljuh je kao vrlo mlad igrač otišao u Italiju, tamo je igrao po nižim ligama, a sada je u Rumunjskoj.