Petrovićev Brazil svladao Crnu Goru, Srbija visoko svladala Talijane

Petar Jenjić • nedjelja, 18.08.2019.

Jučer je odigrano nekoliko pripremnih utakmica uoči Svjetskog prvenstva. Visoku pobjedu ostvarila je Srbija protiv Italije, kao i Francuska protiv Argentine, dok je Brazil bio bolji od Crne Gore...

Reprezentacija Brazila svladala je Crnu Goru u pripremnoj utakmici rezultatom 80:69. Već nakon prve četvrtine Brazilci su vodili s 25:12, na poluvremenu 14 razlike (46:32), a prednost su sačuvali do kraja.

Vitor Benite predvodio je Brazilce s 21 poenom, dok je Anderson Varejao dodao 18 koševa i 16 skokova. Najbolji je kod Crnogoraca bio Milko Bjelica s 15 poena.

Na Akropolis Cupu košarkaši Srbije nisu imali problema protiv Italiji koju su lakoćom svladali rezultatom 96:64.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Nikola Jokić s 20 poena, Bogdan Bogdanović dodao je 15 koševa. Marco Belinelli sa 16 poena predvodio je Italiju.

Druga utakmica istog turnira otišla je na stranu domaćina Grčke koji je bio bolji od Turske sa 84:70. Još na ulasku u posljednju četvrtinu domaćin je imao šest koševa viška (63:57), ali je s odličnih posljednjih deset minuta prelomio utakmicu u svoju korist.

Najbolji je kod Grka bio Georgios Printezis s 18 poena, dok je Giannis Antetokounmpo dodao 16 koševa, deset skokova i pet asistencija. Furkan Korkmaz s 25 poena, osam skokova i pet asistencija predvodio je Tursku.

Mađarska je u pripremnoj utakmici svladala Poljsku s 80:73, a najbolji je bio Marko Filipovity sa 16 koševa. Adam Waczynski predvodio je Poljake sa 16 poena, A.J. Slaughter dodao je 11 koševa.

Litva je svladala Rusiju rezultatom 88:72. Nakon prvih deset minuta bila je u vodstvu (21:12), istu razliku zadržala je do poluvremena, a u nastavku bez preveliki poteškoća kontrolirala susret.

Domantas Sabonis s 25 poena i 13 skokova predvodio je Litvu, Marius Grigonis dodao je 19 koševa. Andrej Zubkov kod Rusa je ubacio 15 koševa.

Odličnim drugim poluvremenom Njemačka je stigla do visoke pobjede protiv Češke od 87:68. Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dennis Schröder s 21 poenom i sedam asistencija, Daniel Thies dodao je 17 koševa. Najbolji je kod Čeha bio Patrik Auda s 12 poena.

Četvrtu uzastopnu pobjedu u pripremama za Svjetsko prvenstvo upisala je Francuska koja je bila bolja od Argentine rezultatom 77:58. Nakon sporijeg ulaska u utakmicu, Francuzi u drugoj dionici ubacuju u brzinu više, na poluvremenu vode s 14 razlike (48:34), a prednost čuvaju do kraja.

Mathias Lessort s 13 koševa i Nando De Colo s 11 poena predvodili su Francusku. Najbolji je kod Argentinaca bio Luis Scola sa 16 poena.