Gent uoči Rijeke svladao Palaversin Oostende

Branimir Korać • nedjelja, 18.08.2019.

Uoči prvog susreta play-offa Europske lige između Genta i Rijeke, Belgijci su odradili prvenstveno kolo i upisali pobjedu protiv Oostendea 2:0...

Kao što Riječanima nije odgođen dvoboj s Osijekom, nije niti Gentu protiv Oostendea. Odigrao je Gent susret četvrtog kola na svom travnjaku i upisao pobjedu 2:0.

Prvo poluvrijeme protiv Oostendea nije donijelo posebno zanimljiv i kvalitetan nogomet, igralo se uglavnom između dva kaznena prostora, vodila se velika bitka u sredini i tek u nastavku se otvorilo.

U 48. minuti Ukrajinac Roman Jaremčuk nakon lijepe akcije poslije kornera zabio je za 1:0 i tako doveo Gent u vodstvo, no tu je obrana Oostendea potpuno zaspala i dopustila domaćinu da dođe u mat situaciju.

Pet minuta kasnije već je 2:0. Još jedna krasna akcija koja pokazuje kako je Gent vrlo težak i neugodan protivnik. U konačnici nakon što je krasno proigran, Lustig s desne strane ubacuje za Kanađanina Jonathana Davida koji pogađa za pobjedu.

Ante Palaversa i Goran Milović kod gostiju su odradili svih 90 minuta.