Burić obranio sedmerce Ekbergu i Duvnjaku te donio Superkup Flensburgu

Mihaela Bradovski • srijeda, 21.08.2019.

Srijeda je ljubiteljima rukometa u Njemačkoj donijela susret Pixum Superkupa, ujedno i 100. veliki okršaj između Kiela i Flensburga. Susret između aktualnog prvaka i osvajača njemačkog kupa odlučili su sedmerci, nakon 28:28 po isteku 60 minuta, a junak raspucavanja postao je vratar Flensburga Benjamin Burić koji je obranio pokušaje Niclasa Ekberga i Domagoja Duvnjaka...

Njemački mediji uoči ovog velikog derbija u ulogu favorita gurnuli su Kiel, no nakon lutrije s linije sedam metara prvi je trofej sezone otišao u ruke rukometaša Flensburga.

Već prva četvrtina dvoboja dala je nagovijestiti da će ovo biti susret u kojem se niti jedna niti druga strana neće uspjeti odvojiti na nešto sigurniju razliku, višu od +3 koliko je Kiel ima u 20., odnosno Flensburg u 33. minuti.

U početnim minutama laganu su prednost održavali rukometaši Flensburga da bi na sredini prvog dijela Kiel uzeo zamah negativnih 5:6 pretvorio u svoju najveću prednost, 11:8. Po treći puta u četiri minute u listu strijelaca upisao se Patrick Wiencek.

Na sedam uspješnijih Kielovih minuta istom je mjerom odmah potom uzvratio i Flensburg. Redom su se u strijelce upisivali Golla, Johannessen, Lasse Svan i Michal Jurecki i tri minute prije odlaska na odmor sastav Maika Machulle vraća prednost na svoju stranu, a zatim prvih pola sata završava s minimalnom prednosti 14:13.

I baš poput završetka prvog dijela i početak drugog pripao je Flensburgu koji je preko dvostrukog strijelca Wannea svoju prednost digao na 16:13. Sastav Kiela strpljivo je gradio povratak u dvoboj do čega je preko Ekberga stigao u 39. minuti. 18:18 na semaforu ISS Arene u Düsseldorfu i susret je ponovno vraćen na sam početak.

Uslijedile su minute u kojoj je minimalna prednost malo bila na jednoj, malo na drugoj strani, a prije ulaska u samu završnicu tek je Flensburg dva puta držao +2.

U toj napetoj završnici, odnosno u 57. minuti susreta, bliži je pobjedi bio Kiel Filipa Jiche. Za 28:26 poentirao je tada Domagoj Duvnjak, no kako na drugoj strani još jednom s dva vezana zgoditka odgovara Wanne nakon 60 minuta igre pobjednik se nije saznao.

Već u prvoj seriji vratar Flensburga Benjamin Burić pročitao je udarac Niclasa Ekberga i iako je odmah potom i Dario Quenstedt zaustavio šut Simona Jeppssona, Burić je kao pobjednik izašao i iz nadmudrivanja s Domagojem Duvnjakom za konačnih 32:31.

Duvnjak je susret završio s učinkom 5/8, a toliko su pogodaka postigli i Ekberg te Jacobsen. Najviše zgoditaka, njih osam, uz stopostotni učinak, postigao je Flensburgov pivot Johannes Golla.

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507