Europska liga, kvalifikacije, 4. pretkolo, 22.08.2019, 20:30 h, Ghelamco Arena (Gent)

Branimir Korać • četvrtak, 22.08.2019.

Rijeka je imala vodstvo, dobro se držala, ali domaćin je ipak na kraju slavio s 2:1. Puno hrabriji i ofenzivniji domaćini ipak su nagrađeni s dva gola, ali uoči uzvrata na Rujevici sve je otvoreno...

Roman Bezus
63'
33
Louis Verstraete
83'
31
Yuya Kubo
89'
Jess Thorup
7
(do 69')
14
(do 79')
Igor Bišćan

Rijeka nije uspjela ostati neporažena u Gentu, ali barem je došla do tog gola u gostima što daje neku nadu u uzvratu. Međutim bit će jako teško, Gent je vrlo dobra momčad i kome nije bilo jasno zašto se gura u takav status favorita, sada mu je jasnije.

Belgijci su imali inicijativu gotovo svih 90 minuta, Rijeka je razmišljala samo i isključivo o tome kako kroz brzu tranziciju doći do gola domaćina, u nekoliko navrata je mogla opasnije zaprijetiti, jednom je zabila, ali sve u svemu nije puno pokazala. Koncentrirala se na čuvanje rezultata i u biti plan je čak i uspio jer je 2:1 nešto što bi Riječani odmah potpisali uoči susreta.

U prvom poluvremenu Gent je napadao, ali nekonkretno, a Rijeka je došla do pogotka u 39. minuti. Kvržić je proigrao Halilovića koji odmah prebacuje loptu u 16 metara za Čolaka on je nije primio najbolje, ali lopta se odbija nazad do Halilovića koji zabija za vodstvo.

Tom pogotku prethodio je čisti zicer za domaćina kada je Jaremčuk bio potpuno sam pred Prskalom ali riječki vratar je ostao besposlen.

Rijeka je tako na odmor otišla s vodstvom iz jedinog udarca prema golu domaćina.

U drugom dijelu Gent je još žešće pritisnuo. Bilo je samo pitanje kada će doći do pogotka i došao je u 59. minuti. Jaremčuk je pobjegao Capanu, u sredini pronašao Depoitrea koji pogađa praznu mrežu.

Depoitre je bio precizan i 20 minuta prije kraja. Odlično je centrirao Lustig, a napadač domaćina lijepo je glavom zabio je preokret.

Do kraja susreta nije bilo rezultatskih promjena, domaćin je i dalje napadao, ali nije uspio zabiti i ostalo je 2:1 za Gent koji je ipak zasluženo slavio.