Podravka Vegeta bolja od Rumunjki prvog dana Memorijalnog turnira Josip Samaržija Bepo

Sportnet, Branimir Korać • subota, 24.08.2019.

Otvoren je i četrnaesti po redu Memorijalni turnir Josip Samaržija Bepo, a u petak su pobjede upisali domaćin Podravka Vegeta protiv rumunjske Corone Brasov i mađarski Mosonmagyarovari KC protiv ŽORK Jagodine.

U obje utakmice imali smo prilike gledati atraktivan rukomet uz veliku borbenost. Mađarski je Mosonmagyrovari KC u prvoj utakmici koja se odigravala dominirao do kraja prvog poluvremena. Nakon što je utakmica otvorena uz plus šest za mađarsku ekipu, ovogodišnji kvalifikant Lige prvakinja ŽORK Jagodina postiže radnu temperaturu pa mađarska ekipa odlazi na predah uz rezultat 13:10. Do kraja utakmice Jagodina čak dva puta dolazi samo na pogodak zaostatka no ipak ne uspijevaju prelomiti i utakmica završava (24:21).

U utakmici dana snage su odmjerile Podravka Vegeta i Corona Brasov. Velik broj gledatelja imao je prilike uživati u brzom i modernom rukometu u kojem je Podravka veći dio utakmice dominirala. U prvom poluvremenu Saračevićeve odabranice otišle su na odmor uz rezultat 14:9. U drugom poluvremenu gošće iz Rumunjske ubrzale su igru te su čvrstom obranom pružile dobar otpor i počele smanjivati Podravkinu prednost, ali domaće igračice su mirno i rutinski privele utakmicu kraju uz rezultat 26:24. U petaj je najviše pogodaka zabila Dejana Milosavljević, a slijede ju Stanko i Debelić. Vrijedi istaknuti i kako je Risović u prvom poluvremenu imala devet obrana, a Ećimović u drugom četiri. Trener Zlatko Saračević je u ovoj utakmici izrotirao većinu igračica što će s obzirom da rezultat nije primaran činiti i u naredne dvije utakmice kako bi što bolje pripremio ekipu za nadolazeće sportske izazove.