Ostali sportovi

Hrvatske odbojkašice pobjedom protiv Mađarica osigurale bolju poziciju uoči doigravanja

Mihaela Bradovski • srijeda, 28.08.2019.

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija slavila je u tri seta protiv Mađarske i tako osigurala bolju poziciju ioči osmine finala Europskog prvenstva...

Hrvatske odbojkašice nastavljaju s dobrim igrama na Europskom prvenstvu. U Budimpešti su bile bolje i od domaće reprezentacije i to s 3:0.

Bila je to dosta teška utakmica u kojoj su Hrvatice bile bolje u prva dva seta i zasluženo ga dobile, a u trećem setu bile su konstantno u zaostatku, ali su preokrenule meč.

U prvom setu nije bilo nikakvih neugodnosti, Hrvatska je tu stvorila razliku i držala je do kraja seta koji su dobile s 25:20.

U drugom setu Mađarice su u završnici poravnale na 21:21, no Hrvatska je ipak uspjela doći do seta.

Treći set u svom najvežem dijelu bio je na strani Mađarske koja je imala i šest set lopti koje nije iskoristila i na kraju je Hrvatska s 35:33 slavila.

U hrvatskim redovima najučinkovitija bila je Samanta Fabris s 25 izborenih poena.