HT Prva liga, 7. kolo, 31.08.2019, 18:30 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Velika Gorica)
Hajduk
Bassel Jradi 56'
1:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Bassel Jradi za pobjedu Hajduka i vrh ljestvice, ozljeda Ademija i niz isključenja

Branimir Korać • subota, 31.08.2019.

Hajduk je slavio u dvoboju protiv Dinama u sedmom kolu HT Prve lige golom Bassela Jradija iz 56. minute. U susretu s dva potpuno različita poluvremena Splićani su na kraju iskoristili jednu lošu reakciju Dinamove obrane i uzeli tri boda...

Prvi put nakon tri godine Hajduk je stigao do pobjede protiv Dinama na Poljudu. Pred gotovo 30 tisuća gledatelja Splićani su uzeli sva tri boda u utakmici s četiri crvena kartona, dosta prilika, ali i loših reakcija Damira Batinića koji je dizao tlak i jednima i drugima.

Bio je to dvoboj s dva potpuno različita poluvremena. Hajduk je u prvom bio jako loš i trebao je biti u rezultatskom zaostatku, ali u nastavku susreta uspio se podići, Dinamo je izgubio kontrolu i Hajduk je došao do pobjede.

Na Dinamo je pogubno djelovao pogodak Bassela Jradija u ranoj fazi drugog dijela. Do tog trenutka Modri su bili bolji protivnik, ali nakon primljenog gola postali su nervozni, dosta su griješili, a vrhunac nervoze predstavljalo je isključenje Dilavera, potpuno zasluženo.

U prvom dijelu Dinamo je stvorio nekoliko odličnih prilika, ali nije ih iskoristio. Prvo je Leovac iz slobodnog udarca pogodio stativu, zatim je Gojak pucao glavom i nije bio precizan, pa je pokušavao i Oršić, ali niti on nije pogodio mrežu.

Hajduk je u prvih 45 minuta bio posve izgubljen i mogao je biti presretan što na odmor odlazi s 0:0.

U drugom dijelu nije se dugo čekalo na uzbuđenja. U 48. minuti Ademi je ozlijeđen nakon dvoboja sa Simićem i morao je napustiti travnjak, a Hajduk je stigao do vodstva u 56. minuti. Juranović je ubacio, glavom je pucao Nejašmić koji nije bio dovoljno dobro čuvan, Livaković je odbio loptu, a na nju "naletio" Bassel Jradi i iz blizine praktički je odnio u mrežu.

Trebao je Hajduk dobiti nedugo zatim kazneni udarac nakon što je Stojanović zakačio Jradija, a Batić umjesto na 11 metara pokazuje Basselu žuti karton.

15 minuta prije kraja Dilaver je ružno pokosio s leđa Nejašmića, Batinić mu prvo pokazuje žuti karton, ali nekoliko sekundi kasnije mijenja odluku i isključuje Dilavera. Poludio je na to s klupe Ademi i zaradio i on isključenje, a treći isključeni s klupe Modrih na ovom susretu bio je u završnici Rene Poms, Bjeličin pomoćnik.

I Jradi je ranije morao napustiti teren i to zbog drugog žutog kartona čime je dodatno dobio na snazi onaj prvi nepotrebni.

Do kraja susreta Dinamo je pritiskao i pokušavao doći do gola, Hajrović je opasno potegnuo izvana, Gavranović imao priliku kazniti pogrešku Simića, ali oba puta Ljubić je bio koncentriran.

Osalo je 1:0 za Hajduk koji nakon dugo vremena dolazi na vrh ljestvice.