Porečani upisali pobjedu u prvom dvoboju protiv nizozemskog Volendama

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 02.09.2019.

Rukometaši Poreča prvi su hrvatski klub koji je krenuo s europskim natjecanjima. U prvom susretu prvog kola kvalifikacija za EHF kup slavio je 29:23...

Rukometna sezona polako počinje, a za rukometaše Poreča počela je odigravanjem utakmice prvog kola kvalifikacija EHF kupa. Protivnik je nizozemski Kras/Volendam kojeg su Porečani svladali u prvom susretu s 29:23.

Dobar nastup igrača pod vodstvom Dinka Đankovića koji su u prvom susretu stekli prednost koja bi im mogla biti dovoljna uoči uzvrata koji je na rasporedu za tjedan dana u Volendamu.

Porečani su odlično otvorili utakmicu i već nakon 22 minute vodili su s 13:6, tijekom drugog poluvremena imali su i devet golova prednosti te su mogli i do uvjerljivije pobjede te praktički riješiti pitanje prolaza već u prvom susretu.

U ovom susretu do pobjede su ih predvodili Marin Sakić i Matija Radaković s po sedam golova, a kod Volendama Erik Blaauw zabio je šest pogodaka dok je Leon Geus dodao pet.