Belgija ipak prejaka, Hrvatice visoko poražene

hns.family • utorak, 03.09.2019.

Nakon uvodne pobjede u Litvi, hrvatska ženska reprezentacija morala je priznati prvi poraz u kvalifikacijama za europsku smotru - bolje su u utorak bile predstavnice Belgije...

Prskalove izabranice u Louvainu nisu uspjele doći do novih bodova u kvalifikacijskoj Skupini H za odlazak na Europsko prvenstvo 2021. godine Engleskoj.

Belgija je povela preko Cayman u 18. minuti, a De Caigny je povisila na 2:0 nedugo prije odlaska na odmor.

Cayman je svoj drugi pogodak postigla u 59. minuti, za 3:0, nekoliko minuta nakon što je Wullaert - koja se u ovom dvoboju istaknula asistencijama - pogodila okvir gola. U 66. minuti Cayman je upotpunila svoj hat-trick i postavila 4:0.

Do kraja susreta hrvatsku su mrežu pogodile još Deloose i Vanmechelen te tako na semaforu ispisale 6:0, a počasni pogodak za Hrvatsku u završnici je postigla Lojna, na asistenciju Nevrkle.

U drugoj utakmici Skupine H odigranoj u utorak Švicarska je na domaćem terenu pobijedila Litvu 4:0, a Hrvatsku sljedeći nastup očekuje 8. listopada, također na gostovanju - u Thunu kod Švicarske.

Kvalifikacije za EP 2021. Skupina H:
1. Belgija 3 (1)
2. Švicarska 3 (1)
3. Hrvatska 3 (2)
4. Rumunjska 0 (0)
5. Litva 0 (2)

Strijelci: 1:0 - Cayman (18'), 2:0 - De Caigny (44'), 3:0 - Cayman (59'), 4:0 - Cayman (66'), 5:0 - Deloose (74'), 6:0 - Vanmechelen (78'), 6:1 - Lojna (84')

Žuti kartoni: Bošnjak (43')

Belgija: Evrard, Philtjens, Van Kerkhoven, De Caigny, Wullaert, Vanhaevermaet (46' Vanmechelen), Cayman (84' Dhont), Deneve, Biesmans, Deloose (83' Van Belle), Missipo. Izbornik: I. Serneels.

Hrvatska: Bačić, Dujmenović (74' Dujmović), Jelenčić (60' Dulčić), Balog (66' Pezelj), Nevrkla, Horvat, Bošnjak, Landeka, Šundov, Lojna, Žigić. Izbornik: M. Prskalo.