Radnik preokrenuo, ali Osijek ipak do remija, zabio i Mbakogu

Petar Jenjić • nedjelja, 08.09.2019.

Prijateljsku utakmicu u Velikoj odigrao je Osijek koji je protiv Radnika iz Bijeljine remizirao. Susret je završio rezultatom 2:2, Osječani su imali nešto više u igri, ali se nisu iskazali u samoj završnici...

Nogometaši Osijeka nakratko su napustili grad i odradili prijateljsku utakmicu u Velikoj protiv BiH prvoligaša, Radnika iz Bijeljine

Osijek je iz prvog, pravog pokušaja stigao do vodstva u 21. minuti. Pucao je Talys s vrha šesnaesterca, lopta je zakačila protivničkog igrača, prevarila gostujućeg vratara te završila u mreži.

Deset minuta kasnije Radnik je stigao do poravnanja. Strijelac je bio Mtoika koji je s desnog krila ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem neobranjivo pogodio mrežu.

Isti je igrač pogodio za preokret gostiju. Mekić je ubacio, Malenica je malo zakasnio, to jest Motika je bio brži, te ju pospremio u gol.

Ipak, u 85. minuti Osijek dolazi do poravnanja. Despotović je srušio Mbakogua, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Upravo ju je Nigerijac sam i realizirao.