Sloga slavila pod reflektorima u Klisu, Junak jedini stopostotni

Branimir Korać, Mihaela Bradovski • utorak, 17.09.2019.

Odigrani su susreti trećeg kola južne skupine Treće HNL, a jedina momčad koja je ostala stopostotna je sinjski Junak koji je slavio kod Vodica...

Uskok je u Klisu ugostio Slogu pod svjetlom reflektora, ali u zanimljivom susretu nije uspio doći do prve ovosezonske pobjede. Klišani su nastupili pogođeni smrti klupske legende Kažimira Bojića, a gosti su bili u boljem stanju i odnijeli pobjedu. Dvostruki strijelac bio je Mario Marović dok je za domaćine strijelac bio Antonio Pavlinović u 70. minuti, a u tom trenutku poravnao je na 1:1.

Zadar je upisao 3:0 pobjedu protiv Primorca iz Biograda. Zadrani su odradili vrlo dobru utakmicu i stigli do vrijedne pobjede. Poveli su u 16. minuti golom Kristijana Jurića da bi u drugom dijelu Josip Anić i Jure Jerbić postavili konačnih 3:0.

"Zadovoljan sam što smo slavili u lijepoj nogometnoj predstavi, u lokalnom derbiju. Posebno me zadovoljnim čini činjenica da smo dobili grupu igrača koja stvara rezultat. Kroz posjed lopte i dominaciju dolazimo svojom strpljivošću do prigoda koje su nam donijele već dvije uvjerljive domaće pobjede. Znali smo da će biti teško protiv Primorca, ali držali smo se dogovora i to nam je na kraju donijelo pobjedu", rekao je trener Marko Pinčić za Zadarski list.

Neretvanac je remizirao na svom travnjaku protiv GOŠK-a 1:1, a Dubrovčanima je to čak 12. utakmica u nizu u prvenstvu bez poraza. Oba pogotka pala su iz kaznenih udaraca. Prvo je Neretvanac u 57. minuti iskoristio svoj preko Ante Babića, a zatim GOŠK u 82. minuti svoj preko Balda Cicijelja.

Identičan rezultat i remi u Unešiću gdje je Zagora ugostila Split. Gosti su imali vodstvo još od sedme minute kada je Valentin Adrian Alvarez Cief zabio za vodstvo i tu su prednost Dubrovčani održavali do završnice susreta kad adut s klupe Petar Petranić zabija za 1:1. U posljednjim trenucima susreta domaćin je ostao bez isključenog Darija Barade.

Urania je u dramatičnoj završnici stigla do pobjede protiv Neretve 2:1. Domaćin je poveo u 46. minuti preko Karla Vidovića da bi u 72. minuti Dragan Brečić izjednačio. Urania je ipak u sudačkoj nadoknadi preko Darka Tomaša došla do pobjede.

Jadran je u Pločama s 2:1 bio bolji od korčulanskog Zmaja. Domaćin je vodio 2:0 golovima Ivana Raiča i Abela Kalfića dok je Mario Marić tek smanjio na 2:1.

Hrvace su u zanimljivom dvoboju svladale s 3:1 Kamen iz Ivanbegovine. Vrlo dobar nastup domaćina, a sve je bilo riješeno još u prvom poluvremenu. Dva gola Duje Ribičića i jedan Antonija Štimca osigurali su pobjedu, a jedini strijelac za goste bio je Petar Brkan koji je ujedno u sudačkoj nadoknadi susreta zaradio drugi žuti karton.

Junak je već na poluvremenu na Šubićevcu imao protiv Vodica 2:0 golovima Roberta Jandreka i Lea Andrića. U drugom dijelu tek je Andrić postavio konačnih 3:0.