HT Prva liga, 9. kolo, 22.09.2019, 19:00 h, Aldo Drosina
Suci: Igor Pajač (Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Sisak)
Robert Murić 77'
Rijeka

Rijeka lakoćom slavila u Puli, briljirao Franko Andrijašević

Mihaela Bradovski • nedjelja, 22.09.2019.

Rijeka nije imala nikakvih problema u dvoboju protiv Istre 1961 i glatko je slavila s 3:0. Sjajnu utakmicu odigrao je Franko Andrijašević koji je postigao pogodak i upisao dvije asistencije...

Rijeka je upisala nova tri boda i to lakše nego što se očekivalo. Govorilo se kako se Istra diže i izgleda bolje otkako ju je preuzeo Ivan Prelec, no u ovom susretu nije izgledala dobro. Rani pogodak Rijeke i isključenje Ivančića već u prvom poluvremenu svakako su kumovali tome.

Rijeka je već u šestoj minuti stigla do vodstva. Gosti su zaprijetili, Čondrić je prvi pokušaj odbio, no na loptu je natrčao Andrijašević koji je sjajno pratio cijelu akciju i pogodio je za vodstvo 1:0.

Loše je to djelovalo na domaćina iako su imali jednu vrlo solidnu priliku kada je Prskalo uspio obraniti pokušaj domaćina koji je stigao nakon ubačaja s lijeve strane.

U 40. minuti novi problemi za Istru. Ivančić je napravio glupost, imao je već žuti karton, a onda je zaradio i drugi i to na riječkih 16 metara kada je nespretno pokušao izboriti prekršaj i onda se još i bunio što nije dosuđen.

S igračem više Rijeka je u zadnjim trenucima prvog poluvremena stigla do novog pogotka, ovaj put Andrijašević je krasno ostavio loptu za Lončara koji iz punog trka pogađa s ruba kaznenog prostora.

U drugom dijelu Rijeka je bez ikakvih problema kontrolirala utakmicu, a točku na i stavio je Robert Murić nakon nove asistencije Andrijaševića koji mu je gurnuo loptu u prostor, a Murić u situaciji jedan na jedan ne griješi.

Zaslužena pobjeda Riječana koji tako dolaze na samo bod zaostatka za Dinamom i četiri boda iza Hajduka.

• Lovelos22.09.2019. u 21:26
    "... i onda se još i bunio što nije dosuđen." Na stranu što je bio faul, ali bi bilo lijepo da drugi put izvještaj piše netko tko je gledao utakmicu.