Partizan svladao Megu i prvi dohvatio polufinale ABA Superkupa

Matej Kačan • četvrtak, 26.09.2019.

ABA Superkup koji se ove godine održava u Zagrebu otvorili su igrači Partizana 86:73 pobjedom nad Mega Bemaxom te su tako postali prvi polufinalist turnira...

ABA Superkup već treću godinu za redom idealna je prilika za provjeru stanja ekipa te najavu onoga što možemo očekivati od ABA sezone. Nakon utakmice u slabo ispunjenom Draženovom domu zadovoljniji mogu biti navijači "crno-belih".

U prvih deset minuta gledali smo košarku punu grešaka. U takvoj utakmici bolje se snašla mladost Mege koja s četiri trice gradi prednost od sedam poena. Ipak, Partizan se vratio slobodnim bacanjima i prva se četvrtina završava s 21:18 za Megu.

U drugoj četvrtini staje šut Mege, a promašivali su i bacanja pa Partizan okreće utakmicu predvođen američkim dvojcem Paige-Thomas. Mega je u prvom poluvremenu promašila nevjerojatnih 14 bacanja i tako nikako nisu mogli zadržati vodstvo. Paige slobodnim bacanjima postavlja 46:33 za kraj prvog poluvremena koje je trajalo skoro sat vremena zbog čak 33 prekršaja.

Drugo poluvrijeme opet prolazi u znaku dominacije Partizana, pogotovo u trećoj četvrtini. Probudio se i Birčević te momci u crnom bježe na 22 razlike.

Dobrom zadnjom četvrtinom Mega je uspjela malo ublažiti poraz pa utakmica završava s 86:73 pobjedom Partizana kojeg je s 21 poenom predvodio Paige. Kod Mege najbolji je bio Simonović s 17 poena i devet skokova.