U tijesnom meču Dodig i Polašek ostali bez finala Chengdua

Petar Jenjić • petak, 27.09.2019.

Ivan Dodig i Filip Polašek nisu se uspjeli plasirati u finale ATP turnira u Chengduu, nakon što su ih u produženom tie-breaku porazili Jonathan Erlich i Fabrice Martin...

Polufinale ATP Chengdua bilo je kobno za Ivana Dodiga i Filipa Polašeka koji su u tri seta izgubili od Jonathana Erlicha i Fabricea Martina nakon sat i 37 minuta.

Prvi je set lakoćom otišao na stranu Erlicha i Martina koji su poveli s 4:0 te ga mirno priveli prema kraju.

U drugom setu nijedna kombinacija nije imala previše šanse na protivnikov servis sve do 12. gemova. Tada Dodig i Polašek dolaze do prve i jedine break šanse koju uspijevaju iskoristiti.

Cijeli produženi tie-break igrao se praktički poen za poen. Ipak, pretkraj su Erlich i Martin povei s 9:7 te iskoristili drugu meč loptu.