Cedevita Olimpija kroz produžetak do polufinala ABA Superkupa

Branimir Korać • petak, 27.09.2019.

Cedevita Olimpija odradila je premijeu u službenim utakmicama, u ABA Superkupu svladala je FMP u produžetku sa 101:92...

Prvu službenu utakmicu odigrali su košarkaši Cedevite Olimpije, novog kluba koji je nastao spajanjem Cedevite i ljubljanske Olimpije. Momčad pod vodstvom Slavena Rimca još će se neko vrijeme slagati i podizati, trebat će uklopiti taj ogroman broj novih igrača, a prva utakmica protiv FMP-a okončana je pobjedom.

U četvrtfinalu ABA Superkupa Cedevita Olimpija odnijela je pobjedu 101:92 nakon produžetka. Bio je to dvoboj pun uspona i padova, svaka momčad imala je svoje dobre trenutke, ali to je sasvim normalno u ovakvim susretima na samom početku sezone.

Cedevita Olimpija tako je dobro otvorila utakmicu, dosta brzo pobjegla je na gotovo 15 poena razlike da bi sredinom druge dionice FMP kontrolirao dvoboj i imao plus pet.

U drugom poluvremenu uglavnom je Cedevita Olimpija imala prednost, ali u završnici dvoboja FMP je ipak uhvatio priključak.

34 sekunde prije kraja FMP je poveo da bi ubačajima Boatrighta s linije slobodnih bacanja 20 sekundi prije kraja Cedevita Olimpija došla do poravnanja. Posljednji napad FMP nije završio ubačajem, neprecizan je bio Pot i otišlo se u produžetak.

Tamo je Cedevita Olimpija bila bolja, dobila je dodatnih pet minuta s 13:4 i izborila pobjedu.

Jaka Blažič s 21 poenom, devet skokova i sedam asistencija predvodio je pobjednika, a Cody Miller-McIntyre dodao je 18 poena. Filip Krušlin za 14 minuta ubacio je tri poena.

Kod FMP-a Marko Jeremić ubacio je 17 poena.