Hrvatske rukometašice pregazile u gostima Tursku

Mihaela Bradovski • nedjelja, 29.09.2019.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine. Nakon što je u Osijeku pregazila Island, bila je vrlo uvjerljiva i protiv Turske...

Potvrdilo se i u ovom susretu kako su hrvatske rukometašice uz Francusku ipak glavne kandidatkinje za prva dva mjesta i odlazak na Europsko prvenstvo. I Island i Turska teško su stradali u dvobojima s Hrvatskoj.

Island je tijekom tjedna u Osijeku stradao s 29:8, a Hrvatska je upisala i drugu pobjedu slaveći u gostima protiv Turske 30:21.

U Eskisehiru nije bilo nikakve neizvjesnosti. Turska je izdržala 12 minuta, upravo tada zadnji put bila je u egalu kada je s tri uzastopna gola uspjela doći do poravnanja na 4:4.

Nakon toga Hrvatska je pojačala igru u obrani i ponovno stvorila razliku, otišla na 8:4 i u nastavku susreta mirno kontrolirala situaciju na parketu.

Do odlaska na odmor prednost je dodatno narasla i na poluvremenu su Šoštarićeve izabranice vodile 16:8.

Ulazak u drugo poluvrijeme bio je odličan, tu je Hrvatska serijom 6:1 odjurila na dvoznamenkastu razliku i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će slaviti.

Završilo je 30:21 i Hrvatska je potvrdila kako je veliki favorit uz Francusku za prolaz na Europsko prvenstvo.

Najefikasnije bile su Valentina Blažević s osam golova te Paula Posavec i Dora Krsnik s pet golova.