Partizan razbio Cedevitu Olimpiju u finalu ABA Superkupa

Branimir Korać • nedjelja, 29.09.2019.

Partizan je u Zagrebu proslavio prvu titulu u novoj sezoni. U finalu ABA Superkupa svladao je Cedevitu Olimpiju s visokih 99:77...

Cedevita Olimpija nije uspjela praktički u svom prvom natjecanju doći i do prvog trofeja. U finalu ABA Superkupa nije imala šanse protiv raspoloženog Partizana koji je dominirao, igrao puno bolje i na kraju zasluženo slavio.

Susret je prelomljen u drugoj četvrtini kada je Partizan pobjegao na dvoznamenkastu prednost i u nastavku susreta nije imao većih problema u održavanju razlike.

Cedevitina obrana u tri četvrtine nije bila na razini finala, Partizan je vrlo lako dolazio do poena i tek u završnici gosti su malo stali, ali Cedevita Olimpija potpuno je stala i ubacila samo četiri poena u tom razdoblju.

Presudio je veliki broj izgubljenih lopti kod Cedevite Olimpije, njih čak 19 što momčad poput Partizana zna iskoristiti.

U pobjedničkom sastavu istaknuli su se Ognjen Jaramaz s 20 poena i pet asistencija i s po 13 poena Corey Walden (šest asistencija) i Rashaun Thomas (šest skokova).

Kod Cedevite Olimpije Jaka Blažič ubacio je 18 poena, a Ryan Boatright 15. Filip Krušlin za 12 minuta ubacio je tri poena uz tricu 1/2.