Petra Martić glatko poražena na startu turnira u Pekingu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 30.09.2019.

Nakon poraza Donne Vekić od Kiki Bertens, nije uspješna bila niti Petra Martić. Hrvatska je tako ostala bez obje predstavnice na turniru u Pekingu već u prvom kolu...

Petra Martić u turnir u Pekingu ušla je s renkingom karijere i plasmanom na 17. poziciju na WTA ljestvici, ali na startu je upisala poraz. Bolja je bila Belgijka Elise Mertens.

Mertens je lako slavila, za pobjedu je trebala samo 75 minuta i potvrdila se kao vrlo težak ždrijeb na startu. Martić nije igrala dobro te je izgubila lakše od očekivanja.

Vrlo rano Petra je izgubila servis, u trećem gemu spasila je 0:40, ali nakon što je izvukla tri break lopte, pala je na četvrtoj. Odmah nakon toga imala je break priliku za povratak, ali nije je iskoristila.

U završnici prvog seta još jednom je pokleknula, Mertens je došla do novog breaka i uzela set sa 6:2.

Ništa se nije promijenilo niti u drugom setu. Ponovno break na početku i na kraju seta za pobjedu Mertens 6:2, 6:3 i lagan prolaz u drugo kolo.

U drugom kolu Belgijka će igrati protiv Biance Andreescu ili Aliaksandre Sasnovič.