Sjajni Ivan Dodig do naslova u Pekingu s Filipom Polašekom

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

Ivan Dodig i Filip Polašek osvojili su naslov na ATP turnir u Pekingu, a u finalu bili su bolji od Lukasza Kubota i Marcela Mela...

Do naslova na ATP turniru iz serije 500 u Pekingu stigli su Ivan Dodig i Filip Polašek koji su u finalnom meču svladali Lukasza Kubota i Marcela Mela.

Hrvatsko-slovačka kombinacija slavila je sa 6:3, 7:6 nakon sat i 31 minutu igre. Druga im je to titula otkad igraju u paru, u trećem finalu. Ranije su ove sezone osvojili Masters u Cincinnatiju.

Jedan break vidjeli smo u prvom setu, a dogodio se u šestom gemu. Dodig i Polašek oduzeli su servis protivnicima, obranili jednu break šansu te zaključiti set u svoju korist.

U drugom setu vidjeli smo četiri breaka, po dva sa svake strane, pa smo gledali 13. igru. U tie-breaku vodili su od 2:1 i prednost nisu ispustili do kraja.