Ante Vukušić zabio za pobjedu u preokretu Olimpije Ljubljane

Petar Jenjić • nedjelja, 06.10.2019.

Ante Vukušić zabio je za pobjedu Olimpije Ljubljane, nakon velikog preokreta njegove momčadi protiv Triglava...

U 13. kolu slovenskog prvenstva Olimpija Ljubljana gostovala je kod pretposljednjeg Triglava te uspjela, nešto teže od očekivanog, doći do pobjede.

Naime, domaćin je imao vodstvo od 2:0, ali nije ga uspio sačuvati. U preokretu je sudjelovao i Ante Vukušić koji je zabio za pobjedu i povratak svoje momčadi na prvo mjesto s bodom više od Maribora i Aluminija.

U desetoj minuti Luka Majcen zabio je za vodstvo iz penala. Na 2:0 podebljao je Gaber Petrić u 49. minuti, no nakon toga uslijedio je preokret.

U razmaku od 67. do 69. minute dva je puta poentirao Portugalac Jucie Lupeta. I onda je u 78. minuti Luka Menalo proigrao Vukušića koji iz blizine poentira za pobjedu svoje momčadi.

Dvije minute kasnije Lupeta je zaradio isključenje, no gosti su uspjeli izdržati te osvojiti sva tri boda. Bio je to njegov deveti gol sezone čime dijeli prvo mjesto strijelaca s Darijom Vizingerom.