Novi poraz CSKA, Zenit odnio pobjedu iz Moskve

Petar Jenjić • ponedjeljak, 07.10.2019.

Košarkaši Zenita slavili su na gostovanju kod CSKA te mu tako nanijeli drugi poraz u trećoj utakmici u VTB ligi...

Drugi poraz u trećoj utakmici u VTB ligi pretrpio je CSKA. Poraz od Jeniseja nije se očekivao, ali zato današnji od Zenita ipak nije tako veliko iznenađenje, s obzirom da se radi o jednom od najvećih konkurenata za naslov.

Momčad iz St. Peterburga vraća se s gostovanja iz Moske pobjedom 82:79, drugom iz isto toliko odigranih utakmica u ovom natjecanju.

Domaćin je vodio gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Imao je i devet koševa viška, no gosti do kraja druge četvrtine smanjuju na minus tri (49:46).

U drugom poluvremenu dolaze do preokreta, a na početku posljednje četvrtine dolaze do sedam koševa viška (69:62). Minutu i pol prije kraja Evgeni Voronov zabija za vodstvo Zenita 79:77, CSKA je imao svojih prilika za vodstvo, ali nije ih iskoristio.

Voronov je predvodio goste s 15 poena, dok su po 13 koševa dodali Anton Ponkrašov i Austin Hollins. Darrun Hillard sa 16 koševa i Mike James s 12 poena i pet skokova bili su najbolji kod CSKA.