Hrvatska reprezentacija do 19 godina pobjedom otvorila nastup na kvalifikacijskom turniru za EP

Mihaela Bradovski • srijeda, 09.10.2019.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 19 godina dobro je otvorila nastup u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo, u prvom kolu turnira u Mađarskoj svladala je Kazahstan s 3:0...

Mladi hrvatski nogometaši do 19 godina upisali su pobjedu u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Na turniru u Mađarskoj igrali su protiv Kazahstana i glatko slavili s 3:0.

Takvo što se i očekivalo, Hrvatska ima kvalitetniju reprezentaciju i to je i potvrdila. Uz domaćina Mađarsku favorit je za prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

Protiv Kazahstana Hrvatska je rutinski slavila, a dva gola postigla je u razmaku od samo četiri minute. Prvo je u 32. minuti Ivan Brnić zabio za vodstvo, a onda je četiri minute kasnije Mario Čuić povisio na 2:0.

U drugom dijelu Hrvatska je stigla do trećeg pogotka, Brnić je još jednom bio strijelac i pobjednik je odlučen.

U drugom susretu skupine Mađarska igra protiv Gruzije, a u drugom kolu Hrvatska 12. listopada od 20 sati igra protiv Mađarske.