FMP slavio protiv Mege Bemaxa i privremeno zasjeo na vrh ljestvice

Marjan Kreševac • petak, 11.10.2019.

Na otvaranju drugog kola ABA lige sučelila su se dva beogradska kluba, FMP je ugostio Megu Bemax. Gosti su u prvom kolu velikom razlikom stradali kod kuće od Cedevite Olimpije i u neku ruku tražili su iskupljenje kod FMP-a. Nisu u tome uspjeli, upisali su drugi poraz za redom rezultatom 98:79...

Mega Bemax je mlada i talentirana momčad koja cijeli susret igra u visokom ritmu, s obzirom na godine odlično trče i konstantno pritišću protivnika u fazi obrane. U prvom kolu ugostili su momčad Cedevite Olimpije i teško stradali tako da su u ovom susretu tražili iskupljenje i dokaz prvenstveno sebi, a i svima u klubu da su kompetentni u regionalnoj ligi i da je prvo kolo bio samo jedan loš dan.

Prva četvrtina susreta potkrijepila je njihove želje i tvrdnje. Nakon uvodnog ispitivanja snaga i igre koš za koš gosti su bili prvi koji su pokušali "bijeg", minutu prije kraja prve četvrtine košem Atića došli su do prednosti 15:20. Međutim u preostalih 60 sekundi primili su pet koševa, a zabili samo jedno slobodno bacanje.

Loš završetak prve četvrtine produžio se i na drugu, domaći košarkaši kroz cijelu četvrtinu konstantno su gradili prednost koja je u nekoliko navrata iznosila deset koševa da bi u konačnici na odmor otišli rezultatom 54:40. Za prednost FMP-a koji je drugu dionicu dobio rezultatom 34:19 svakako je najzaslužniji Duop Reath koji je predvodio domaće u prvom poluvremenu s 11 koševa, tri skoka i jednim dodavanjem.

Treća četvrtina ponovno je pružila egal, dobili su je gosti s jednim košem razlike i u zadnju dionicu susreta ušlo se sa 73:60 za domaće košarkaše, postojala je nada da Mega možda može nešto napraviti. Ali ta nada trajala je samo do 33. minute kada domaći košem Stefana Đorđevića odlaze na 20 koševa prednosti. Do posljednjeg sučevog zvižduka bilo je to samo rutinsko odrađivanje posla od strane FMP-a. Semafor je na kraju pokazivao rezultat 98:79.

U domaćim redovima treba istaknuti odličnu partiju već spomenutog Reatha koji je na kraju susret okončao s 23 koša, pet skokova i jednom asistencijom, a uz bok mu je bio i Đorđević s 20 koševa, osam skokova (od čega čak šest napadačkih) i dvije asistencije. Kod gostiju otpor vrijedan spomena pružili su Atić s 21 košem, devet skokova i osam asistencija te Luka Cerovina sa 16 koševa i jednim skokom.

FMP u sljedećem kolu gostuje u Zagrebu kod Cibone dok će Mega Bemax prvu pobjedu morati potražiti nekom drugom prilikom, nadamo se ne baš u sljedećem kolu kada im u goste dolazi momčad Zadra.