Vrlo borben derbi otišao ponovno na stranu Universitasa

Petar Jenjić • subota, 12.10.2019.

Momčad Universitasa stigla je do druge prvenstvene pobjede, a sinoć je kao domaćin bila bolja od Splita...

Treće kolo 1. HMNL donijelo je gradski derbi iz kojeg je kao pobjednik izašao Universitas koji je slavio protiv Splita s ukupnih 3:2. Tako je i nakon trećeg kola Split bez osvojenog boda. Bila je ovo njihova treća međusobna utakmica, a druga pobjeda Universitasa, dok je jedan susret završen remijem

Igrala se prva minuta susreta kada je Universitas poveo, a strijelac je bio Josip Juretić nakon odbijanca. Split je nešto kasnije imao tri prilike u razmaku od minute. Nedugo nakon toga Franko Bilić rukom izvan kaznenog prostora obranio je udarac Jezina zbog čega je isključen. Upravo je Jezin i donio Splitu izjednačenje

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a "studenti" do novog vodstva dolaze početkom nastavka preko Ivana Gotovca. Vrlo brzo Nikola Moro postiže treći pogodak svoje momčadi.

Smanjili su gosti zaostatak preko Ante Ćorluke, međutim, do kraja se rezultat više nije promijenio.