Vodeni sportovi

Fantastični Paulo Obradović vodio Jug do velike pobjede protiv Barcelonete

Mihaela Bradovski • petak, 18.10.2019.

Vaterpolisti Juga upisali su pobjedu u Ligi prvaka protiv snažne Barcelonete. U Dubrovniku su slavili s 15:13 u susretu u kojem je iskočio fantastični Paulo Obradović sa šest golova iz osam pokušaja...

Jugaši su s dosta respekta govorili o Barceloneti uoči ovog dvoboja, ali su isticali kako nisu bez šanse i da će napraviti sve za pobjedu. Uspjeli su, odigrali su sjajnu utakmicu i upisali pobjedu 15:13.

Od prve do zadnje minute u bazenu u Gružu vodila se velika bitka. Jugaši su se žestoko borili i iako nisu dobro otvorili utakmicu, uspjeli su je odvesti na svoj mlin.

Do polovice prve četvrtine stvari su izgledale dobro za Jug koji je vodio 2:1, ali nakon toga Barceloneta radi seriju 4:0 i preuzima kontrolu nad susretom.

Do odlaska na odmor Jug je u nekoliko navrata došao na gol zaostatka, ali na poluvrijeme se ipak otišlo s vodstvom Španjolaca 7:5.

Odmah na startu drugog poluvremena Barceloneta je golom Alvara Granadosa povela 8:5, no onda kreće Jug. U narednih pet minuta radi seriju čak 6:0 i dolazi do vodstva 11:8.

Iako su Milan Aleksić i Felipe Perrone smanjili zaostatak do kraja treće dionice na 11:10, golovima Paula Obradovića i Lorena Fatovića Jug se ponovno odvojio i otišao na 13:10 te do kraja susreta nije niti jednom dopustio Barceloneti da se spoustio ispod dva gola zaostatka.

Šest golova kod Juga postigao je sjajni Obradović, tri gola zabio je Fatović, po dva Luka Lončar i Luka Lozina te po jedan Xavi Garcia i Alexandros Papanastasiou.

Kod Barcelonete Alvaro Granados zabio je četiri gola, a Milan Aleksić dodao je tri.