Rocketsi i Heat zatrpali koševe, Spursi lako protiv Grizzliesa, pokoju minutu dobio i Šamanić

Petar Jenjić • subota, 19.10.2019.

Odigrano je šest predsezonskih utakmica u NBA ligi, a od hrvatskih košarkaša jedino je aktivan bio Luka Šamanić koji je dobio pokoju minutu u pobjedi San Antonio Spursa protiv Memphis Grizzliesa...

Toronto Raptorsi bez većih problema svladali su Brooklyn Netse sa 123:107 te tako upisali drugu pobjedu u predsezoni. Vodstvo su preuzeli krajem prve četvrtine, a tijekom susreta imali su i 22 koša viška. Netsi se nisu uspjeli spustiti ispod deset poena minusa do kraja.

OG Anuoby s 18 poena i šest skokova te Fred VanVleet sa 16 koševa i osam asistencija predvodili su Raptorse. Najbolji je kod Netsa bio Kyrie Irving s 19 poena.

U utakmici na veliki broj koševa, Houston Rocketsi slavili su u gostima kod Miami eata sa 144:133. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojem su imali tri koša prednosti (73:70), Rocketsi treću četvrtinu dobivaju sa 38:25, a razliku čuvaju sve do kraja.

Ponovno je sjajan kod Rocketsa bio James Harden s 44 poena, pet skokova, sedam asistencija i pet ukradenih lopti. Rookie u dresu Miami Heata Kendrick Nunn ubacio je 40 poena. Dodajmo kako je Russell Westbrook morao ranije napustiti igru zbog problema s desnom rukom.

Drugu pobjedu u predsezoni upisali su San Antonio Spursi koji su na domaćem parketu bili bolji od Memphis Grizzliesa sa 104:91. Spursi su vodili kroz cijelu utakmicu, imali su i 16 koševa viška u završnim minutama te bez većih poteškoća stigli do pobjede.

Patty Mills sa 16 poena predvodio je Spurse. Ponešto je dobio i Luka Šamanić koji je za četiri minute ostao bez učinka uz samo jedan upućen šut za tricu. Ja Morant sa 16 koševa predvodio je Grizzliese.

Novu pobjedu upisali su i Golden State Warriorsi protiv Los Angeles Lakersa sa 124:103. Za razliku od prethodne, ova je ipak otišla na stranu Dubsa koji su na poluvremenu imali 16 koševa viška (71:55). Smanjili su Lakersi na minus šest (94:88) uoči posljednje četvrtine, no domaćin ponovno ubacuje u brzinu više, vraća se na dvoznamenkastu minutažu te zaključuje utakmicu pobjedom.

Steph Curry s 32 poena i D'Angelo Russell s 29 koševa predvodili su Warriorse. Zach Norvell Jr. s 29 poena i Kentavious Caldwell-Pope s 25 koševa predvodili su Lakerse.

NBA predsezona:
Philadelphia 76ers - Washington Wizards 93:112 (Embiid 17p, 6sk / McRae 17p)
Toronto Raptors - Brooklyn Nets 123:107
Miami Heat - Houston Rockets 133:144
New York Knicks - New Orleans Pelicans 116:117 (Randle 20p, 9sk / Hart 17p, 7sk)
San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 104:91
Golden State Warriors - LA Lakers 124:103