Podravka izdržala malo manje od 40 minuta, Mađarice velikom serijom otišle do pobjede

Mihaela Bradovski • subota, 19.10.2019.

Na teškom gostovanju u Budimpešti u trećem kolu Lige prvakinja rukometašice Podravke upisale su poraz od domaćeg FTC-a 37:31...

Nešto više od 35 vrlo dobrih minuta odigrala je Podravka u trećem kolu Lige prvakinja u Budimpešti, ali nije uspjela to produžiti i upisala je poraz. Upozoravano je na kvalitetu i širinu koju ima Ferencvaros, a to se i vidjelo u ovom susretu.

Podravka se rano suočila s problemima vezanim uz Anu Debelić koja je brzo zaradila dva isključenja i više nije mogla u obrani pokazati agresivnost, morala se čuvati i to se osjetilo. Još više se osjetio crveni karton Dragice Džono koja je u završnici prvog poluvremena zaradila treće isključenje.

Podravka je odlično krenula i za manje od 15 minuta igre došla je do tri gola prednosti. U tom razdoblju sve je funkcioniralo, obrana je izgledala dobro, napad funkcionirao i Mađarice nikako nisu uspjele preuzeti vodstvo.

U zadnje dvije minute prvog dijela FTC se vratio iz zaostatka i uspio poravnati na 17:17 i tako na odmor otići bez zaostatka.

U drugom dijelu domaća ekipa preuzela je vodstvo i Podravka je bila ta koja se morala vraćati iz zaostatka. Zadnji put poravnala je u 37. minuti preko Dejane Milosavljević na 21:21 nakon čega domaća ekipa radi 8:1 lomi susret na svoju stranu.

Do kraja utakmice bilo je to rutinsko odrađivanje posla za Mađarice koje bilježe pobjedu 37:31.

Kod Podravke Milosavljević je zabila osam golova, Tjaša Stanko sedam, a Ana Debelić pet.

Kod Mađarica Katrin Gitta Klujber zabila je 11 golova, a Aniko Kovacsics sedam.