HT Prva liga, 12. kolo, 19.10.2019, 17:30 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Tihomir Pejin, Marjan Tomas, Kruno Šarić
Maxwell Acosty 90'+1'
Rijeka

Rijeka golom Acostyja u 90. minuti uzela puni plijen u Koprivnici

Branimir Korać • subota, 19.10.2019.

U drugom subotnjem dvoboju u HT Prvoj ligi Rijeka je uzela sva tri boda na gostovanju u Koprivnici kod Slaven Belupa. Domaćin je vodio na poluvremenu, ali Rijeka je preokretom stigla do pobjede 2:1...

Dugo su se Riječani mučili u Koprivnici, ali su ipak uzeli sva tri boda slaveći s 2:1. Junak gostiju bio je Maxwell Acosty koji je zabio u 90. minuti iz gužve i tako ostavio domaćina još jednom bez pobjede.

Očekivalo se više od Riječana koji su imali reprezentativnu stanku tijekom koje se moglo u miru raditi s novim trenerom Simonom Rožmanom, ali u prvom poluvremenu nisu se vidjeli plodovi tog rada. Tek u nastavku susreta Rijeka je pokazala nešto više kada je morala pritisnuti i krenuti po pogotke.

Slaven je poveo u 14. minuti kada je Radivojević dobio zračni dvoboj s Tomečakom, ovaj je ostao ležati, a Slaven krenuo prema golu. U konačnici Bogojević ubacuje, a Radivojević glavom šalje loptu u mrežu.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta loše, nije bilo puno prilika i na odmor se otišlo vodstvom domaćina 1:0.

Nastavak je mogao biti samo bolji. Rijeka je zaigrala bolje nego u prvom dijelu, ali prilika su imali i domaćini. Sve do 77. minuti Slaven je vodio 1:0, a onda je Rijeka došla do poravnanja iz vrlo sumnjive situacije. Tomečak je ubacio s desne strane, u sredini je bio Gorgon koji je šalje u mrežu, ali dojam je kako je Gorgon bio u zaleđu.

Domaćin je imao nekoliko prilika za vratiti prednost na svoju strani, no nije uspio svladati Prskala, ali je zato u 90. minuti iz odbijanca na drugoj strani pogodio Acosty za pobjedu Rijeke 2:1.

Da je završilo neodlučeno, ne bi bilo nezasluženo, Slaven je pokazao mali pomak u igri što će mu trebati kako bi se izvukao iz teške situacije.