Vodeni sportovi

Mladost uvjerljivo svladala Dinamo Tbilisi i došla do prve pobjede u Ligi prvaka

Jan Šneler • subota, 19.10.2019.

Najave Mladosti kako idu po pobjedu protiv Dinama iz Tbilisija su se obistinile jer je zagrebačka momčad slavila s 21:11 u drugom kolu LEN Lige prvaka...

Nakon poraza u prvom kolu LEN Lige prvaka od mađarskog OSC-a, zagrebačka Mladost u drugom je kolu odradila sjajan posao protiv Dinama iz Tbilisija kojeg vodi bivši igrač Mladosti Revaz Čomakidze. Nikakvih dilema nije bilo i Žapci su uvjerljivo slavili s 21:11.

Već nakon prve četvrtine bilo je jasno u kojem smjeru ide ovaj dvoboj. Dinamo Tbilisi još se držao kod rezultata 1:1, ali od tada je sve krenulo nizbrdo. Mladost je pogađala iz svih pozicija, izvela dvije lijepe kontre i zaključila prvu dionicu s velikih 8:2.

U nastavku je prednost samo rasla tako da su na veći odmor Žapci otišli s 11:3. U nekim napetijim utakmicama, 11 postignutih golova bilo bi puno i za cijeli susret, a Mladost je sada postigla toliki broj golova u poluvremenu. Gruzijci su se postupno predali, bilo je jasno da nikakvih šansi nemaju za pozitivni rezultat, a Mladost je na kraju slavila s 21:11.

Najbolji je kod Mladosti bio Cosmin Radu koji je postigao pet pogodaka. Kod gostiju Marko Jelača zabio je četiri gola. U sljedećem kolu koje je na rasporedu za 11 dana, Mladost će na svom bazenu dočekati talijanski Pro Recco.