HT Prva liga, 12. kolo, 20.10.2019, 15:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Josip Špoljarić 90'+3'
Osijek

Inter ispustio pobjedu protiv Osijeka, Špoljarić za bod u 93. minuti

Branimir Korać • nedjelja, 20.10.2019.

Osijek je bio na rubu poraza u Zaprešiću, domaćin je uz tri gola Serderova vodio 3:1, ali Osijek se vratio i golom Josipa Špoljarića u 93. minuti izbjegao je poraz...

Juraj Ljubić
53'
11
Ivan Mamut
80'
14
Nikola Soldo
82'
Samir Toplak
4
(do 64')
9
(do 73')
Ivica Kulešević

Ivica Kulešević opasno je plesao na rubu prvog poraza, a Samir Toplak imao je nadohvat ruke pobjedu s kojom bi apsolutno zakomplicirao situaciju na dnu ljestvice. Da je Inter upisao pobjedu u ovom susretu, čak četiri momčadi bile bi bodovno poravnate s po deset bodova, ovako Zaprešićani ostaju na dnu s osam bodova.

Igralo se vrlo intenzivno svih 90 minuta, bilo je i dosta nervoze, posebno kod Osječana koji su se pokušavali vratiti u utakmicu, a domaćin je u nekim trenucima izležavanjem na travnjaku krao vrijeme.

Osijek je prvi došao do pogotka i to u 27. minuti kada je dosuđen kazneni udarac. Kleinheisler je pucao, lopta je na putu prema golu pogodila u ruku Savića za čist kazneni udarac. Realizirao ga je Mirko Marić.

Pet minuta kasnije Inter dolazi do poravnanja. Mlinar je odlično gurnuo loptu u 16 metara za Serderova koji pogađa za 1:1.

U završnici prvog poluvremena ponovno je Serderov u glavnoj ulozi. Dobio je loptu na 16 metara, odlično se izborio za prostor i krasno zabio za 2:1 na odmoru.

Serderov nije tu stao i sredinom drugog dijela iskoristio je veliku pogrešku Škorića te odveo Inter na 3:1, ali niti to nije Interu bilo dovoljno.

Osijek se nije predao i uspio se vratiti. Prvo je Lopa smanjio s peterca nakon lijepog dodavanja Mancea, a onda je u 93. minuti zabio i Špoljarić, adut s klupe na dodavanje Talysa.