Borna Gojo ispustio samo četiri gema na startu kineskog Challengera

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 21.10.2019.

Borna Gojo dobro je krenuo na Challengeru koji se igra u kineskom Liuzhouu. U prvom kolu svladao je Nizozemca Tima van Rijthovena...

Hrvatski tenisač Borna Gojo upisao je pobjedu u prvom kolu Challengera u Liuzhouu, protivnik mu je bio Nizozemac Tim van Rijthoven kojeg je svladao za samo sat vremena.

Van Rijthoven je bio potpuno bez šanse, u jednom trenutku tijekom drugog seta uspio je zaprijetiti povratkom iz ranog breaka zaostatka, ali Gojo se obranio.

Prvi set bio je jednostavan, Gojo je odmah odjurio do 5:0 i bez problema je dovršio set. U drugom je hrvatski tenisač poveo s 2:0, taj drugi gem uzeo je uz manje probleme spasivši jedine dvije break lopte s kojima se suočio i poslije toga je izdominirao i otišao do pobjede 6:1, 6:3.

U drugom kolu igrat će protiv 11. nositelja Kineza Yana Baija s kojim se još nije susretao, ali koji je van neke kvalitetnije forme i Borna nije bez šanse.