Nino Serdarušić preskočio prvu prepreku na turniru u Brestu

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.10.2019.

Nino Serdarušić prošao je u drugo kolo Challengera u Brestu. prvi protivnik bio mu je Geoffrey Blancaneaux kojeg je Serdarušić svladao u dva seta...

Francuz Geoffrey Blancaneaux bio je prvi protivnik Nine Serdarušića na turniru u Brestu, a hrvatski tenisač unatoč tome đšto je u susret ušao kao autsajder, slavio je u dva seta.

U prvom setu Serdarušić je u dva gema spašavao break lopte da bi u završnici prvi put pritisnuo Francuza i došao do breaka, a ujedno i seta. Iskoristio je šestu set loptu i uzeo set sa 7:5.

U drugom setu Serdarušić je u sedmom gemu bio pod velikim pritiskom, ali izvukao se u maratonskom gemu i odmah nakon toga napravio break te odservirao za pobjedu.

Drugo kolo donosi mu 13. nositelja Yuichija Sugitu koji je bio slobodan u prvom kolu.