Borna Gojo sredio 11. nositelja za osminu finala turnira u Kini

Mihaela Bradovski • utorak, 22.10.2019.

Nakon što je Matej Šabanov u ranijem dijelu programa stigao do pobjede u sklopu prvog kola, kasnije je Borna Gojo svladao 11. nositelja Yana Baija u dva seta...

Borna Gojo upisao je pobjedu u drugom kolu Challengera u Liuzhouu gdje je igrao protiv 11. nositelja, domačeg igrača Yana baija i svladao ga za sat i 43 minute igre.

Borna je imao problema samo u prvom setu dok je drugim projurio. Bai je izbacivao loptice van terena, nije mogao ništa pogoditi i Gojo je lakoćom dobio set.

U prvim setu hrvatski tenisač poveo je s 3:1, Bai je uspio vratiti break nakon čega su obojica propustili niz break lopti, a set je otišao u tie-break. Tamo je Gojo bio bolji sa 7:5.

U drugom setu potpuni raspad 11. nositelja. Potpuno je stao, nije mogao ništa više pogoditi i Gojo je uzeo set sa 6:0.

U osmini finala igrat će protiv boljeg iz meča između Christophera Eubanksa i Mateja Šabanova.