Dodig i Polašek u dva seta do pobjede na startu Basela

Petar Jenjić • utorak, 22.10.2019.

Ivan Dodig i Filip Polašek prošli su prvo kolo na ATP turniru u Baselu, nakon što su u dva seta bili bolji od Luce Margarolija i Jana Lennarda Struffa...

Za razliku od Nikole Mektića i Franka Škugora ranije ovog dana, do pobjede u konkurenciji parova na ATP turniru u Baselu stigao je Ivan Dodig u paru s Filipom Polašekom.

Hrvatsko-slovačka kombinacija svladala je Lucu Margarolija i Jana Lennarda Struffa sa 7:6, 7:5 za sat i 29 minuta igre. U sljedećem kolu čekaju ih bolji iz dvoboja Garin/Paire - Klaasen/Venus.

Obje su strane tijekom prvog seta imale break šanse, međutim, ipak se otišlo u tie-break u kojem su Margaroli i Struff imali vodstvo 6:5 i set loptu. Međutim, tu su i stali, Dodig i Polašek dobili su sljedeća tri poena, a time i set.

Jedan break vidjeli smo u drugom setu, a bio je i više nego dovoljan. Hrvatsko-slovačka kombinacija napravila ga je u 11. gemu, povela sa 6:5, a nakon toga na svom servisu iskoristila drugu meč loptu.