Granada na vrhu Primere, Osasuna iskoristila igrača više protiv Valencije

Petar Jenjić • nedjelja, 27.10.2019.

Danas je odigrano pet utakmice 10. kola španjolske Primere. Gužva se pojačala u vrhu tablice koju trenutno drži Granada koja je danas bila bolja od Betisa...

Do šeste prvenstvene pobjede stigao je Real Sociedad koji je minimalno slavio na gostovanju kod Celte Vigo koja ostaje pri dnu ljestvice.

Domaćin je u 65. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Pape Cheikha. Iskoristili su to gosti u 82. minuti kada je Alexander Isak izborio loptu u kaznenom prostoru i matirao protivničkog vratara.

Minimalnu pobjedu upisala je i Granada koja je tako barem privremeno skočila na prvo mjesto ljestvice, s bodom više od četiri ekipe. Danas je s 1:0 bila bolja od Real Betisa, a pogodak vrijedan tri boda zabio je Alvaro Vadillo u 61. minuti na proigravanje Carlosa Fernandeza.

Pobjedu s jednim golom razlike upisao je i Espanyol koji je na gostujućem terenu bio bolji od Levantea. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Bernardo u 38. minuti.

Priključak za vrhom drži Sevilla koja je na domaćem terenu bila bolja od Getafea s 2:0. Oba pogotka domaćin je postigao u drugom poluvremenu, prvo je u 69. minuti poentirao Chicharito, da bi devet minuta kasnije pobjedu potvrdio Lucas Ocampos.

Do treće prvenstvene pobjede stigla je Osasuna koja je na domaćem terenu iskoristila igrača više protiv Valencije te nakon preokreta slavila sa 3:1.

Dobro je sve krenulo za Valenciju koja je u 14. minuti povela preko Rodriga na asistenciju Kevina Gameira. Međutim, strijelac pogotka zaradio je izravan crveni karton nakon pola sata igre.

Iskoristila je to Osasuna u 34. minuti kada je Ruben Garcia ubacio, a Oier glavom skrenuo loptu u mrežu. Asistent za prvi pogodak upisao se u strijelce na startu drugog poluvremena.

Konačan rezultat i potvrdio pobjede donio je Pervis Estupinan u 80. minuti.