Kup, Osmina finala, 30.10.2019, 14:00 h, Bijelo Brdo, gledatelja: 600
Suci: Dario Kulušić, Alen Jakšić, Vice Vidović
Nemanja Glavčić 79'
Slaven Belupo

Slaven Belupo u teškim uvjetima izborio prolaz u četvrtfinale Kupa

Marjan Kreševac • srijeda, 30.10.2019.

U sklopu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa u Bijelom Brdu odigran je susret između drugoligaša BSK-a i Slaven Belupa. U jako teškim uvjetima za igru gosti su riješili pitanje prolaska s dva pogotka u drugom dijelu susreta...

Marko Žuljević
63'
19
Nebojša Popović
66'
21
Drago Ćorić
73'
Ivo Lišnjić
30
(do 85')
9
(do 85')
Tomislav Stipić

Farmaceuti su tražili prolaz u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa na gostovanju u Bijelom Brdu kod tamošnjeg drugoligaša BSK-a. S obzirom na to da je domaći klub tek na 13. mjestu u Drugoj ligi očekivao se prolaz koprivničkog kluba bez nekih većih problema.

Međutim u tim računicama vjerojatno se izostavila varijabla stanja terena koje je ruku na srce bilo očajno. Veliko blato onemogućilo je bilo kakvu suvislu pas igru po zemlji tako da su se oba kluba koncentrirala na dugačke lopte i pokušaje ubacivanja pred protivnička vrata, a svi znamo da je to najlošija moguća opcija.

Imao je Slaven Belupo inicijativu, pokušavali su, ali sve je to bilo jalovo bez konkretne opasnosti po vrata Nikole Ilinčića. Jedina spomena vrijedna situacija iz prvog poluvremena je ona iz 44. minute kada je Nemanja Glavčić sjajno opalio s ruba kaznenog prostora, ali domaći vratar još je ljepše reagirao i paradom izbio loptu u korner.

U drugom poluvremenu ipak su stvari sjele na svoje mjesto i gosti su s dva pogotka riješili pitanje pobjednika. Prvi i toliko iščekivani pogodak za Slaven Belupo stigao je u 59. minuti, a strijelac je bio Bruno Bogojević dok je na 2:0 povisio Glavčić u 79. minuti susreta.

Hrvatski nogometni kup, 1/8 finala BSK - Slaven Belupo 0:2