Kup, Osmina finala, 30.10.2019, 16:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 434
Suci: Duje Strukan, Hrvoje Radić, Mario Pepur
1:2 Inter-Zaprešić
Damir Grgić 19'
Igor Postonjski 76'
Inter-Zaprešić

Inter i ove sezone ide daleko u Kupu, Istra 1961 okreće se u potpunosti prvenstvu

Marjan Kreševac • srijeda, 30.10.2019.

U sklopu osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa na stadionu Aldo Drosina odigran je susret između Istre 1961 i Intera iz Zaprešića. Gosti su bili ti koji su na kraju slavili 2:1 i izborili prolazak u četvrtfinale Kupa...

Ivan Mamut
32'
19
Milan Savić
36'
7
Igor Postonjski
69'
Samir Toplak

Susjedi na prvenstvenoj tablici Istra 1961 i Inter Zaprešić ogledali su se u Puli na stadionu Aldo Drosina u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa. Budući ni jednima ni drugima ruže ne cvatu u prvenstvu, Kup im je vjerojatno jedini način da barem djelomično ovu sezonu učine uspješnom. S obzirom na to malo iznenađuje odluka Ivana Preleca da Mario Ćuže ostane na klupi.

Samir Toplak krenuo je s najjačim raspoloživim snagama u ovaj susret i to mu se vrlo rano isplatilo, naime već u 19. minuti susreta gosti su došli do vodstva preko Damira Grgića.

Kratko je bilo to gostujuće slavlje jer samo tri minute kasnije, točnije u 22. minuti domaći dolaze do izjednačenja preko Antonija Ivančića. Prema početku susreta očekivala se golijada, međutim zbivanja na terenu su se primirila. U takvom tonu prošli je cijelo prvo poluvrijeme i dobar dio nastavka susreta.

I kada je već izgledalo da susret neće biti riješen u regularnom dijelu u 76. minuti gosti su stigli do drugog pogotka koji se na kraju pokazao pobjedonosnim i osigurao im ulazak u četvrtfinale Kupa te priliku da kroz ovo natjecanje osvjetlaju obraz i spase za sada lošu sezonu.

Hrvatski nogometni kup, 1/8 finala Istra 1961 - Inter Zaprešić 1:2