Dobar nastup Zubčića u Europa kupu, Pašalić do pobjede uz blijedu individualnu predstavu

srijeda, 30.10.2019.

Od 14 utakmica Europa kupa u srijedu Hrvatska je imala predstavnike u tek dva susreta. Tomislav Zubčić i Dražen Anzulović su bili uspješni, dok Drago Pašalić timski uspjeh nije popratio osobnim brojkama...

Jenisej Krasnojarsk kojeg s klupe vodi bivši hrvatski izbornik Dražen Anzulović s uvjerljivih je 99:78 svladao Sodertalje u skupini A Fibinog Europa kupa. Ključna za razbijanje gostiju bila je zadnja četvrtina koju je Enisey dobio s 27:16.

Lamont Berry bio je prvi strijelac pobjednika s 21 poenom, ali prvo ime s najvećom valorizacijom bio je Tomislav Zubčić koji je zabio 19 poena uz devet skokova. Kod poraženih su Pahlmblad i Callison postigli po 19 koševa.

Drugi hrvatski predstavnik na parketima Europa kupa bio je Drago Pašalić koji je bio jedan od najlošijih pojedinaca u pobjedi Leidena nad Interom iz Bratislave. Pašalić je odigrao 13 minuta te je ostao bez poena uz jedan skok i asistenciju.

Leiden je usprkos slaboj partiji Pašalića pobijedio s 80:67 uz 28 poena sjajnog .