Julian Brandt junak Borussije Dortmund, Hertha u drami penala prošla dalje

Petar Jenjić • srijeda, 30.10.2019.

Borussia Dortmund na krilima Juliana Brandta slavila je protiv Borussije Mönchengladbach, Hertha je nakon velike drame izbacila Dynamo Dresden, dok su do osmine finala stigli Eintracht i Fortuna...

Do sljedeće faze stigla je dortmundska Borussia koja je u dvoboju bundesligaša svladala Borussiju Mönchengladbach na domaćem terenu s 2:1.

Gosti su prvi došli do vodstva nakon što je poetirao Marcus Thuram u 71. minuti, međutim, već do 80. minute domaćin dolazi do preokreta. Junak pobjede bio je Julian Brandt koji je zabio oba gola.

Fortuna Düsseldorf svladala je drugoligaša Erzgebirge Auea istim rezultatom, a gosti su također prvi stigli do pogotka preko Floriana Krugera. U završnici prvog poluvremena Fortuna izjednačuje preko Rouwena Henningsa iz penala, dok pobjedu donosi Nuhu Kasim u 75. minuti.

Dramatično je bilo u Berlinu gdje je Hertha nakon boljeg izvođenja penala svladala Dynamo Dresden s ukupnih 8:7.

Nakon prvog poluvremena gosti su vodili pogotkom Konea, no domaćin preko Lukebakija i Dude (penal) dolazi do preokreta. Međutim, Dynamo dobiva penal u 90. minuti, a realizira ga Ebert.

U produžetku je gostujuća momčad stigla do vodstva preko Stora, gotovo pa uspjela izdržati do kraja, ali ipak, na njihovu žalost, nije uspjela. Herthu je do penala doveo Torunarigha u 123. minuti.

U raspucavaju je kod Herthe promašio samo Rekik, dok su kod gostiju neprecizni bili Muller i Ehlers.

Eintracht iz Frankfurta gostovao je kod St. Paulija odakle se vratio s pobjedom od 2:1. Oba pogotka za pobjedinčku momčad postigao je Bas Dost, dok je za domaću momčad pogodio Waldemar Sobota iz penala.